Praca w USA
Independent, czyli niezależny!! Chcesz na własną rękę lub z pomocą przyjaciół znaleźć dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę w USA?
A może już to zrobiłeś i jedyne, czego Ci trzeba, to wiza J1, bezpieczny i komfortowy przelot do Stanów oraz fachowa opieka i doradztwo?
Pomożemy Ci zrealizować Twoje marzenia! Jeżeli dopiero planujesz pełną niezależność i nie wiesz, od czego zacząć, w FOSTER udzielimy Ci cennych, wskazówek. Program Work and Travel Independent to prawdziwe wyzwanie i wielki krok w stronę samodzielności.
Dołącz do nas - Zapisz się
Wynajem auta w USA
Aby wynająć auto w USA - wynajmujący musi posiadać prawo jazdy conajmniej od roku, chociaż w praktyce rzadko jest to sprawdzane. Od osób poniżej 25 lat wymaga się opłacenia wyższego ubezpieczenia, przy tej okazji warto wspomnieć, iż tak samo jak w Polsce aby samochód mógł być prowadzony przez pozostałych współuczestników, każdy z nich musi być zgłoszony jako dodatkowy kierowca wraz z dodatkową opłatą.
Wypożyczalnie obsługują wyłącznie klientów posiadających kartę kredytową, w razie jej braku przyjmują niekiedy kaucję (minimum 200 $). Co prawda kiedy wynajmujemy samochód na lotnisku każda firma jest w stanie dostosować swoją ofertę do naszych indywidualnych potrzeb. Czasami warunkiem wypożyczenia auta przy braku karty kredytowej jest okazanie się biletem lotniczym z określoną datą powrotu do swojego kraju.
Samochód najlepiej jest wynająć na lotnisku - typowa cena to 149 $ tygodniowo za średniej klasy pojazd. Należy się upewnić, czy oferta obejmuje nieograniczony przebieg, oraz czy oddając samochód w wypożyczalni danej sieci w innym mieście, trzeba dodatkowo zapłacić. Opłata taka to co najmniej 200 $ za jego odwiezienie (drop-off charge), najczęsciej jednak jest to opłata w wysokości wynajmu auta za cały okres. Wypożyczalnie lokalne oferują pojazdy nowe i stare (np. Rent-a-Wreck). Ponieważ dodatkowo trzeba zapłacić za przebieg, ta oferta jest atrakcyjna, kiedy chce się pojeździć po okolicy. Na dłuższych trasach rozwiązanie okazuje się droższe, niż korzystanie z usług dużych wypożyczalni.
Wypożyczając samochód, należy sprawdzić, czy umowa wspomina o ubezpieczeniu Collision Damage Waiver (CDW) lub Liability Damage Waiver (LDW). Ta polisa ubezpiecza kierowcę od ewentualnych kosztów naprawy. Opłata wynosi 9-13 $ za każdy dzień, ale jeśli się z niej zrezygnuje, trzeba będzie potem zapłacić dosłownie za każdą rysę na karoserii, nawet spowodowaną przez kogoś innego. Ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia innego pojazdu otrzymuje się automatycznie. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu, nie pomijając tego, co napisano drobnym drukiem. W niektórych stanach, jak choćby w Nowym Jorku, ubezpieczenie CDW jest obowiązkowo wliczane w cenę tygodniowego wynajmu samochodu, a jego maksymalną wysokość reguluje prawo.
W razie awarii samochodu z wypożyczalni należy zadzwonić pod numer podany na desce rozdzielczej. Jeżeli nie jest to możliwe, najlepiej zamknąć się wewnątrz i czekać na patrol drogowy lub policję stanową regularnie sprawdzającą drogi. To, że auto jest zepsute, sygnalizuje się podnosząc maskę. Aby ustrzec się przed przykrymi niespodziankami, warto też, wraz z samochodem, wypożyczyć komórkę - jeżeli nie ma potrzeby użycia, kosztuje to grosze, a daje poczucie bezpieczeństwa. Coraz częściej samochody z wypożyczalni wyposażone są w takie telefony.
Dla tych którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą skorzystać z wynajmu auta w USA mamy bardzo ciekawą alternatywę:
Drive-a-way
Jedną z najtańszych opcji jest driveaway, polegająca na dostarczeniu czyjegoś samochodu z jednej części kraju do drugiej, a TY płacisz jedynie za benzynę. Najczęściej samochody te należą do rodzin, które przeprowadzają sięw nowe miejsce, bądź podróżują na wakacje na duże odległości i chcą, by ktoś inny dostarczył ich pojazd na miejsce, podczas gdy sami np. lecą samolotem.
Driveaway to agencja która oferuje ci samochód, ubezpieczenie oraz mapy, a twoim zadaniem jest dostarczyć samochód na czas i miejsce w jednym kawałku.
Wymagany czas dostarczenia pojazdu jest nieco dłuższy od tego który konieczny jest do dokonania samego przejazdu, dlatego masz czas na zatrzymanie się w ciekawych miejscach po drodze.
Aby skorzystać z tej opcji, musisz mieć ukończone 23 lata i posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Po umówieniu się telefonicznie, musisz udać się do najbliższego biura driveaway z paszportem, prawem jazdy, dokumentem wizowym DS-2019, depozytem w wysokości $250 - $350 (zwracanym po dostarczeniu samochodu na miejsce) oraz $10, tzw. opłatą manipulacyjną. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń pod bezpłatny numer w USA, 1800-346-2277 lub odwiedź stronę internetową
Zostały podjęte wszelkie środki, aby informacje zawarte na stronie były aktualne. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów FOSTER zastrzega sobie prawo do wprowadzanie w każdej chwili zmian w odniesieniu do przedstawionej oferty. Jednocześnie informujemy, że informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. FOSTER nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieścisłości lub niedokładności. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz jakąkolwiek techniką części lub całości treści i elementów graficznych strony bez uprzedniego pisemnego zezwolenia FOSTER jest zabronione. Copyright © 2008 - 2015 FOSTER, wszelkie prawa zastrzeżone.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: wiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: wiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.